Maroko 2014

03.04.2023

Maroko nikdy nebola pre mňa nejako atraktívna destinácia, ale keď som začal robiť komerčné motorkové tripy, hľadal som krajinu, ktorá by bola dostatočne exotická pre "európskych" cestovateľov a zároveň dostatočne bezpečná. Voľba teda padla na Maroko, o ktorom som čítal pár cestopisov a nakoniec aj fotky z rôznych médií ma presvedčili, že to bude určite dobrá voľba. A nesklamal som sa…

2.5.2014 – Bratislava (SVK) – La Spezia (ITA) – 1.045 km

Ráno sa stretávame o 7:00 na pumpe, taký je pôvodný plán. Macko mal pôvodne prísť trošku neskôr, ale keď prichádzam o 7:00 na pumpu, už tam čaká. Karol, ktorý tam ale byť mal, mešká, prichádza asi o 25 minút neskôr, kvoli zápche na dialnici. Zvítame sa, dávame kávičku a s vidinou Karolom platených drinkov kvoli meškaniu vyrážame o 7:45 smer La Spezia do Talianska. Rakúske známky som kúpil dva dni pred odchodom aj pre chalanov, takže sme sa už na hranici nemuseli zdržiavať ich kupovaním a pokračujeme cez Viedeň smer Graz, Klagenfurt.

Pred talianskymi hranicami stojíme ešte na pumpe a dávame rezne s láskou vyprážané od mojej maminy a pokračujeme ďalej do Talianska. V Taliansku stojíme asi 50km za hranicami a postupne začína pršať. Nasadzujeme teda nepremoky. Postupne sa poriadne rozprší a v takomto lejaku pokračujeme až do cieľa. Pred Paduou stojíme na pumpe na dotankovanie. Po odchode z pumpy odbáčam smer Bologna a po chvíli pozerám do spätných zrkadiel a vidím len jedny svetlá. Pýtam sa teda Karola, kde je Macko. Vraj ho od pumpy nevidel. Tak zastavujeme a chvíľu čakáme. Macka nikde. Predpokladám teda, že sa na pumpe ako sme vyrážali ešte zastavil kvôli nejakému problému (nakoniec vraj mal problem s MP3-ojkou) a posielam mu SMS, že sa čakáme na pumpe za Bolognou a pokračujeme smer La Spezia. Na Pumpe potom naozaj zastavujeme a od Macka mám SMS, že pokračuje ďalej a stretneme sa v La Spezii. Tam dorážame okolo pol ôsmej.

Celý čas sme šli po dialnici a na konci dňa nám talianska dialničná turniketka naúčtovala 49 evri poplatok. No najlacnejší nie sú, to je pravda. V Spezii potom nachádzame po dlhšom hľadaní skôr ubytovňu ako hotel, kde nás izba stojí 90 evri pre 3. No nekúp to. Dojedáme maminine rezne a po 1045 km ideme pekne zmorený do hajan. Predtým samozrejme rozvešiame všetky mokré veci po izbe, takže to tam vyzerá ako na damašskom súku.

K vizuálnemu členeniu textu slúžia obrázkové sekcie

Okrem nadpisov vám s členením textu na správnych miestach pomôžu aj obrázkové sekcie. Jednotlivé odstavce vášho článku oddeľte obrázkami, ktoré vhodne doplnia obsah.

Pokiaľ uvádzate dôležité slová či myšlienky, použite pre zvýraznenie textu citáciu.

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et.